ludzie, biiuro

Identyfikacja wizualna dla firmy posiada wiele części składowych, jednak podstawową z nich jest logo, jego kolorystyka oraz materiały reklamowe. Identyfikacja wizualna wraz z elementami z jej zakresu musi zapewniać rozpoznawalność; powinna również przykuwać uwagę aby klienci chętnie korzystali z usług oraz z produktów. Identyfikacja wizualna, wizerunek firmy nie jest niczym innym niż elementem kontaktu danego przedsiębiorstwa z otoczeniem. Mówiąc otoczenie mam na myśli klientów, ale również kontrahentów i inwestorów.

Identyfikacja wizualna, wizerunek tworzona jest po to aby można było komunikować odbiorcom, co jest do kupienia oraz z jakich usług można skorzystać. Identyfikacja wizualna firmy naszej firmy tworzona jest przez wszystkie elementy, które ułatwiają promocje marki a także to, żeby była rozpopularyzowana. Przykładem takiego działanie jest rozdawanie kubków, koszulek lub innego rodzaju gadżetów na imprezach firmowych oraz biznesowych.

System identyfikacji wizualnej musi być spójny

, wszystkie elementy wchodzące w jego skład musza do siebie pasować, ponieważ tylko  wtedy wizerunek naszej firmy będzie odpowiednio postrzegany i odbierany przez potencjalnych klientów chcących wydać pieniądze na nasze produkty.

 

Czytaj więcej: http://www.whiteart.pl/system-identyfikacji-wizualnej