ludzie, biiuro

Coraz więcej firm zgłasza się do grafików, aby wykonali nowe projekty logo firmowego na podstawie już funkcjonującego na rynku znaku firmowego. Większość specjalistów na pewno powie, że takie projekty logo firmy są ich zdaniem najtrudniejsze do wykonania.

Ponieważ większość klientów jest już przyzwyczajona do będącego na rynku logo, jego zmiany nie mogą być zbyt drastyczne, aby wciąż było ono rozpoznawane przez klientów i kojarzone z daną firmą. Dlatego tego typu projekty logotypu firmy zazwyczaj są bardzo podobne do tego starego, w większości opierają się na niewielkich zmianach kosmetycznych czy wykonaniu nowego projektu z nowoczesnych technologiach. Zanim

specjalista wykona takie projekty logo firmy

, zazwyczaj bardzo dokładnie ustala najpierw z klientem zakres ewentualnych zmian w istniejącym znaku firmowym. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych niedomówień i znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie takiego projektu. Za takie projekty logo firmy zazwyczaj płaci się takie same stawki, jak za wykonanie nowego, ponieważ zajmuje to w większości tyle samo czasu, co sporządzenie całkowicie nowego projektu. Pomimo tego takie zlecenia są coraz bardziej popularne.

 

Czytaj też: http://www.evito.pl